ZWIĄZKI

8 błędów, przez które Wasz związek staje się nudny

Każdy związek przechodzi lepsze i gorsze chwile, zwłaszcza, jeżeli ma już swój staż. Niestety nie da się spędzić ze sobą całego życia bez wkładania wysiłku w to, aby relacja była satysfakcjonująca dla obu stron. A przecież kochasz swoją partnerkę i wcale nie chcesz się z nią nudzić… 

Dopadła Was rutyna 

Rutyna to straszna sprawa. Potrafi zabić doskonały związek, wymarzoną pracę, najlepsze wakacje. W codziennym życiu jest wręcz nieodłącznym towarzyszem. A wystarczy tak niewiele – odkryjcie razem nową restaurację, zapiszcie się wspólnie na jakiś kurs, wyciągnijcie rowery z piwnicy, ugotujcie wspólnie na kolację nieznane Wam wcześniej, egzotyczne danie. Każdy powiew nowości jest mile widziany.  

Wzajemne ignorowanie się 

W trakcie dnia jesteście w pracy, potem jecie obiad z nosami w telefonach, oglądacie tv i idziecie spać. Teoretycznie spędziliście razem kilka godzin, ale tak naprawdę nie zamieniliście ze sobą słowa poza zdawkowym ‘wszystko ok?’ i ‘co na obiad?’ A przecież kiedyś potrafiliście rozmawiać godzinami o niczym. Może dla odmiany wybierzecie się na spacer lub kolację i poświęcicie całą uwagę tylko sobie? 

Wspólne spędzanie każdej wolnej chwili  

Nawet jeżeli Wasz wspólnie spędzony czas jest wysokiej jakości i na każdym kroku cementujecie swój związek to dobrze czasem odetchnąć i złapać trochę nowego powietrza. Własna przestrzeń pozwala pozostać interesującym partnerem dla drugiej osoby, a poza tym będziecie mieli o czym sobie opowiadać.  

Brak wspólnych wyjść 

Każdy wieczór mija Wam na siedzeniu na kanapie i oglądaniu telewizji? Ostatni raz wyszliście wspólnie na świąteczny obiad do jego rodziców? Ze znajomymi spotkacie się osobno, a do kina to przecież chodzi się na randki, a nie w wieloletnim związku. Nic dziwnego, że zaczynacie odczuwać nudę. Pamiętajcie, że wyjście w miasto to co innego niż wspólny czas w domu – wymaga włożenia innych ubrań, zrobienia makijażu, ułożenia włosów i odrobiny wysiłku. Dla siebie nawzajem.  

Unikanie konfrontacji  

…za wszelką cenę. A przecież nie istnieje dobry związek bez małej różnicy zdań. W końcu zgadzanie się ze sobą we wszystkim na 100% prowadzi właśnie do nudy, a przebywanie z człowiekiem, który potakuje w odpowiedzi na każde Twoje zdanie może wykończyć każdego. Czasem dobrze przedstawić sobie różne punkty widzenia, a nawet trochę się posprzeczać, żeby można było się pogodzić.  

Zapominanie o ważnych rocznicach 

To podobno jest domena mężczyzn. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby delikatnie przypomnieć sobie nawzajem o rocznicy ślubu, swoich imieninach, pierwszej randce, a nawet wpisać co niektóre daty do kalendarza. Każda okazja do świętowania jest dobra i lepiej wypić razem szampana niż znowu wściekać się o to, że komuś zdarzyło się o czymś zapomnieć.  

Brak flirtu 

Jak większość punktów tutaj sprowadza się do faktu, że zaczęliście uważać Wasz związek za rzecz normalną, stałą, przewidywalną i w konsekwencji nudną. Kompletnie zapomnieliście jak to było na początku i nie bardzo wiecie po co macie to sobie przypominać. Wiem, że flirtowanie z w własną żoną między obiadem a wyrzuceniem śmieci może wydawać się trudne, ale z drugiej strony czyż nie jest właśnie łatwiejsze? 

Bycie zbyt poważnym  

82% ludzi jako jeden z głównych powodów zakochania wymienia umiejętność rozśmieszania. Gdzieś podświadomie wiemy, że łatwiej nam będzie iść przez życie z kimś kto nie tylko podoba nam się wizualnie, ale też potrafi nas rozbawić i zachować dystans do siebie i świata, nawet w trudnych sytuacjach. Dlatego nie bierzmy wszystkiego tak na poważnie, powygłupiajmy się razem, a rozsypana sól czy wylana kawa niech nie będą powodem do kłótni tylko domowego skeczu.

1 Komentarze

Komentarze 1

  1. Natalie Forever
    13 listopada 2018 at 10:51 am

    Ciekawy temat. Jestem ze swoim narzeczonym już 6 lat, za 2 dni mamy rocznicę 😀 Niestety czasami i nas dopada rutyna dnia codziennego. Ja jestem taka osobą, która stara sie urozmaicać coś w związku i dbam o to byśmy spędzali jakoś inaczej rocznice, urodziny, itp 🙂

Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*