ZDROWIE I URODA

Catering, czyli zamawianie gotowego jedzenia, z abonamentem na cały miesiąc, które codziennie zostaje dostarczone pod nasze drzwi, to coraz popularniejsza forma żywienia się. Specjalnie nie zostało tutaj użyte słowo „dietetyczny”, ponieważ dieta pudełkowa z dowozem wcale nie musi oznaczać odchudzania się. Może to być po prostu świetne rozwiązanie dla zapracowanego singla, któremu nie chce się gotować i któremu zwyczajnie może się to nie opłacać.

Catering dietetyczny – zalety

Najczęściej jednak spotykamy się z cateringiem, który zamówiony został z myślą o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Dlaczego decydujemy się na takie rozwiązanie?

Przede wszystkim mamy dużą różnorodność dań do wyboru – dieta 1000 kcal, 1200 kcal, wegetariańska czy wegańska. Codziennie dostajemy zestaw posiłków przygotowany na cały dzień – zwykle mamy też możliwość decyzji czy będzie to trzy, cztery, a może pięć porcji.

Ktoś za nas przygotowuje jadłospis. Martwi się nie tylko o kaloryczność potraw, aby zmieścić się w ustalonych granicach, ale też dobiera produkty tak, aby zrównoważyć wszystkie makroskładniki. Dzięki temu zjadamy odpowiednie proporcje węglowodanów, tłuszczów i białka.

Każdego dnia otrzymujemy inne posiłki, dzięki czemu nasza dieta jest urozmaicona i bogata w witaminy. Zwykle już na wstępie mamy możliwość zaznaczenia, na które składniki mamy alergię lub zwyczajnie ich nie lubimy.

Gdzie i jak zamówić catering dietetyczny

W każdym większym mieście znajdziemy kilka firm zajmujących się cateringiem i oferujących dietę pudełkową z dowozem pod drzwi. Szeroką ofertę znajdziemy również w internecie, gdzie mamy możliwość zapoznania się z różnymi wariantami diety, cennikiem i przykładowym jadłospisem, tak aby wybrać dla siebie najlepszą opcję. Po dokonaniu wyboru wystarczy tylko kliknąć i złożyć zamówienie. Im dłuższy abonament wybierzemy tym taniej zapłacimy za jeden dzień diety.

Catering dietetyczny to znakomite rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie chcą jadać na mieście, ale pragną zdrowo się odżywiać i stracić na wadze. Spożywanie takich posiłków przygotowanych pod okiem dietetyka przynosi bardzo dobre efekty, pamiętajmy tylko, żeby nie podjadać między pudełkami.

0 Komentarze
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*