ZWIĄZKI

Jak zorganizować idealne zaręczyny?

Zaręczyny to ważny dzień w historii każdego związku. Kobiety zwykle posiadają własne wyobrażenie na temat tego momentu, niestety jednak nie mogą same go zaplanować w najdrobniejszych szczegółach, ponieważ organizacja tego dnia należy tradycyjnie do mężczyzny. Oczywiście w dzisiejszych czasach kobieta może oświadczyć się mężczyźnie lub para może wspólnie podjąć decyzję o ślubie i nawet zakupić pierścionek, bez oficjalnych zaręczyn, ale tym razem skupimy się na przypadku kiedy mężczyzna chce zaskoczyć swoją wybrankę pięknymi oświadczynami.

Wybór daty

Odradzamy wszelkie oklepane daty, takie jak walentynki, wigilia czy jej urodziny. Poszukaj może wśród dat związanych z waszym związkiem, pewnie obchodzicie rocznicę poznania się, pierwszego pocałunku czy wspólnego zamieszkania. Niech to będzie tylko wasza data i wasze wspomnienie, nie związane z poświątecznym wysypem ogłoszeń o zaręczynach na facebooku.

Raczej nie wskazane są też oświadczyny na imprezach rodzinnych, ponieważ wzmaga to tylko poziom zawstydzenia i może spowodować niechcianą wpadkę. Nie dlawszystkich też romantyczne są oświadczyny na czyimś weselu, takie rzeczy sprawdzają się raczej w amerykańskich filmach.Będziejeszcze czas poinformować o wszystkim wasze rodziny, pochwalić się pierścionkiem i wspólnie świętować to doniosłe wydarzenie.

Miejsce i sposób oświadczyn

Nieważne gdzie i jak, z kwiatami czy bez. Konieczne są dwie rzeczy – musi być pierścionek i mężczyzna musi uklęknąć. Inaczej cała sprawa traci swoją rangę. Jeżeli chodzi o pierścionek to najlepiej, żeby miał odpowiedni rozmiar (można podkraść dziewczynie jakiś pierścionek, który już nosi i zmierzyć) i podobał się przyszłej narzeczonej. Jeżeli nie wiesz jaka biżuteria jej się podoba to najlepiej pójść w klasykę. Pamiętaj, że teoretycznie będzie go nosiła do końca życia.

Miejsce oświadczyn powinno być dość ustronne i romantyczne, ale nie oznacza to, że nie może to być miejsce publiczne. Plaża o zachodzie lub wschodzie słońca, nad Sekwaną, romantyczna restauracja, wycieczka do ruin zamku, elegancka kolacja w Twoim mieszkaniu. Możliwości jest wiele, ale jeżeli zadbasz o odpowiednią oprawę i nastrój to każde miejsce będzie niezapomniane.

Podsumowując, najważniejsze żeby powiedziała magiczne słowo „TAK”. Zakładamy, że najlepiej znasz własną partnerkę i jeżeli macie spędzić ze sobą całe życie to wiesz o niej wystarczająco, żeby spełnić jej oczekiwania. Ale nawet jeżeli nie do końca trafisz w wymarzony scenariusz, a pierścionek będzie ciut za duży to chodzi przecież o miłość i takie szczegóły nie powinny mieć żadnego znaczenia.

0 Komentarze
Tagi: ,
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*