LIFESTYLE

Deskorolka elektryczna jako środek transportu w mieście

Ludzie na ulicach poruszający się na elektrycznych deskorolkach to wizja trochę jak z futurystycznego filmu. Od kilku lat, a dokładnie od 2014 roku, kiedy pierwsze takie urządzenia trafiły do sprzedaży, jest to jednak wizja jak najbardziej realna. I coraz częściej spotykana na chodnikach i ulicach. W Polsce nie stworzono jeszcze uregulowań prawnych w tym temacie, więc możesz poruszać się na niej jak renegat, poza prawem i kodeksem ruchu drogowego.

 

Jak działa elektryczna deskorolka

Konstrukcja składa się z dwóch platform, na których ustawiamy stopy, a które mogą przechylać się niezależnie od siebie. Każde koło posiada też swój osobny silniczek. Całością sterujemy balansując ciałem – przechylając się w przód lub w tył wybieramy kierunek jazdy i zwiększamy prędkość. Należy przy tym pamiętać, że deskorolka nie jest wyposażona w hamulce.

Daleko jeszcze?

Zasięg elektrycznej deskorolki wynosi w zależności od konkretnego modelu od 15 do 20 km i jest bezpośrednio związany z pojemnością zamontowanego w niej akumulatora. Maksymalna prędkość z jaką możemy się poruszać to ok. 10 km/h.

Wybierając deskorolkę nie do celów rekreacyjnych, ale do faktycznego poruszania się po mieście i dojazdów do pracy zwróć uwagę na wysokość kółek – lepiej, żeby miały co najmniej 10 cali, dzięki czemu deskorolka będzie bardziej stabilna, a my będziemy mogli szybciej się poruszać. Wskazany będzie też dobry akumulator, który nie padnie nam bez ostrzeżenia w połowie drogi.

Przyzwoitą deskorolkę, która umożliwi nam podróżowanie po mieście kupimy już za około 1500 zł, ale dla nabrania wprawy można zacząć od tańszego modelu już za 600-700 zł.

Jeżeli dojeżdżasz do pracy na dystansie mniejszym niż 15 km, do tego często stoisz w korkach i nie wstydzisz się jechać na deskorolce w garniturze to być może jest to środek transportu stworzony dla Ciebie. Dzięki deskorolce zawsze będziesz w pracy na czas, od rana złapiesz endorfiny na świeżym powietrzu, a koledzy będą mogli Ci tylko pozazdrościć niezłej zabawki. Odważysz się?

0 Komentarze
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*