ZDROWIE I URODA

Czy depilacja ciała jest mało męska?

Facet i maszynka do golenia? Oczywiście, ale tylko w obrębie twarzy. Wszystko inne bywa uważane za dziwne praktyki, niegodne prawdziwego mężczyzny i uchodzi na sucho tylko zawodowym sportowcom, dla których depilacja całego ciała bywa obowiązkowa. Co do depilacji ciała przez resztę mężczyzn społeczeństwo ma jeszcze wątpliwości.

Które części ciała depilować?

Depilacja ciała to pojęcie bardzo ogólne. Aby określić co nam pasuje, a co możemy odpuścić, konieczne jest określenie dokładnej części ciała. Nikogo nie dziwi mężczyzna z wydepilowanymi pachami, a zadbanej fryzury lub całkowitego golenia miejsc intymnych wymaga od mężczyzn prawie 90% kobiet. Większość z nich nie ma też nic przeciwko depilacji pleców czy torsu, jeżeli jest taka potrzeba, ponieważ owłosienie w tych miejscach uznają za najbardziej odrażające. Jak się okazuje w zasadzie żaden rodzaj pozbywania się owłosienia i żadne miejsce na ciele nie jest w stanie zaskoczyć kobiet, może dlatego, że są one tak bardzo przyzwyczajone do golenia własnego ciała. Nie zdziwią ich więc pozbawione włosów nogi czy ręce albo wydepilowana klatka piersiowa. W żaden sposób nie ujmuje to ich zdaniem męskości.

Depilacja – problem społeczny?

Wygląda więc na to, że największy problem z depilacją mają sami mężczyźni. I to nie tylko swoją własną, ale przede wszystkim z depilacją kolegi, kiedy przypadkiem w szatni zauważą, że z jakiejkolwiek części jego ciała (np. pleców czy nóg) znikły włosy, które wcześniej tam były. Zanim jednak wyśmiejemy kolegę pamiętajmy, że depilacja to nic złego, a każdy ma prawo robić ze swoim ciałem co mu się podoba. Poza tym w przypadku niektórych części ciała, jak pachy czy miejsca intymne, usuwanie owłosienia lub jego skracaniejest istotne z punktu widzenia utrzymania higieny ciała. Wszak włosy na naszym ciele to tylko pozostałość po procesie ewolucji, która w dzisiejszych czasach do niczego nam nie służy.

Jeżeli masz ochotę na depilację nie bój się odwiedzić profesjonalnego zakładu kosmetycznego i wypróbować jak będziesz się czuł. Większość partnerek doceni Twoje starania, a jeżeli uzna, że woli u mężczyzn owłosione nogi czy bujniejszy zarost intymny to nic straconego – w końcu wszystkie włosy kiedyś odrastają.

0 Komentarze
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*