HOBBY

Kręgle – idealna rozrywka na spotkanie ze znajomymi

Nadchodzi weekend i umawiacie się ze znajomymi na wyjście. Nie koniecznie masz ochotę na tańce, ale siedzenie za barem i sączenie kolejnego piwa przez kilka godzin też nie wydaje się zachęcającą perspektywą. Idealną dozą rozrywki na sobotni wieczór będą kręgle. Pozwolą wam się trochę poruszać pomiędzy drinkami i wyzwolą zdrową dozę rywalizacji.

Zasady gry

Na początek wypożyczacie buty do gry, które nie uszkodzą toru. Dobrze więc zabrać ze sobą dodatkowe skarpetki. Do butów powinniście też otrzymać jednorazowe, foliowe skarpetki i zapewnienie, że zostały zdezynfekowane.

Jeżeli jesteście w grupie 2-6 osób możecie spokojnie wynająć jeden tor, pani za ladą wpisze wasze imiona i można zaczynać grę. Jak wiadomo, głównym celem jest zbicie wszystkich kręgli, najlepiej za jednym zamachem. Każdy gracz ma za każdym razem dwie próby, a czeka was 10 rund. Tablica sama, automatycznie zlicza wasze punkty, co jest ważne, ponieważ wbrew pozorom zasady gry w kręgle nie są wcale takie łatwe do zapamiętania – przykładowo za zbicie wszystkich kręgli w jednym podejściu otrzymujesz bonusowe mnożenie razy dwa punktów zdobytych w kolejnej rundzie. W ferworze walki i przy kilku drinkach można by pomylić się w rachunkach.

Kule do gry w kręgle posiadają numery, które oznaczają ich ciężar wyrażony w funtach. Istnieją różne szkoły doboru odpowiedniej wagi kuli wg wagi zawodnika, ale korzystają z nich głównie profesjonalni gracze. Amatorsko najłatwiej porzucać kilkoma kulami i wybrać taką, która najbardziej nam odpowiada.

Ile to kosztuje

Godzina gry w kręgle to wydatek rzędu 50-80 złotych, w zależności od miasta i miejsca, w którym grasz. Wiele kręgielni posiada cały kalendarz promocji i są dni kiedy można zagrać nawet za połowę tej kwoty. Logiczne jest, że im więcej osób gra tym mniej razy przypadnie Twoja runda w ciągu jednej godziny. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeżeli gra idzie płynnie, a grają dwie osoby to można spokojnie rozegrać nawet 3 pełne mecze po 10 rund.

Kręgle to w zasadzie sport dla każdego, niezależnie od wieku, nie wymagają też żadnych specjalnych umiejętności. Nawet osoba, która na torze jest po raz pierwszy ma szanse zbić wszystkie kręgle za jednym podejściem, potrzeba tylko trochę wprawy. Na pewno gra mocno wciąga i daje dużo frajdy. Po jednym takim wypadzie na kręgielnię nabierzecie ochoty na więcej.

0 Komentarze
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*