LIFESTYLE

Jak zrobić zielone piwo?

Moda na zielone piwo wypijane litrami w Dzień św. Patryka nie przywędrowała do nas wcale z Irlandii, a ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie bardzo polubili świętowanie tego dnia I na wszelkie sposoby starają się wszystko uczynić bardziej zielonym.

Ile zielonego mieści się w zielonym

Zielone tego dnia oczywiście ubrania, parady, budynki zostają podświetlone na zielono, mamy zielone jedzenie, a raz nawet próbowano na zielono zabarwić wodospad Niagara. Im bardziej spektakularnie tym lepiej. Nie wiadomo czy sami Irlandczycy rozumieją dlaczego wszystko w Ameryce staje się takie zielone. W ojczyźnie św. Patryka również mają miejsce huczne obchody, ale podstawą jest zielony ubiór, inaczej można zostać bezkarnie uszczypniętym w pośladek. Jednak jeżeli chodzi o alkohol tradycyjnie należy wypić litrowy dzbanek whiskey. Na głowę.

Dwa sposoby na zielone piwo

Jeżeli tak jak Amerykanie nie widzisz powodu dla którego należy się ograniczać z użyciem zielonego koloru możesz samodzielnie przygotować zielone piwo dla siebie i swoich znajomych. Jest to naprawdę bardzo proste. Wystarczy, że do jasnego piwa (im jaśniejszy ma kolor tym lepiej) dosypiesz niebieskiego barwnikajak wiadomo zmieszane kolory niebieski i żółty dają razem zielony. Możesz też użyć barwnika spożywczego w żelu, pamiętaj tylko żeby nie przesadzić z ilością. Piwo ma mieć kolor raczej jasno zielony. Barwnik trzeba dobrze wymieszać, ale powoli, żeby nie wygazować całego piwa.

Drugim sposobem jest dolanie do piwa niebieskiego likieru, ale kolor może wyjść tutaj mniej spektakularny I trzeba pamiętać, że tym samym zwiększamy też moc piwa I staje się ono drinkiem.

Dzień św. Patryka jest również coraz popularniejszy w Polsce, w końcu jest to jeszcze jedna okazja do dobrej zabawy I radosne święto wypadające niedaleko pierwszego dnia wiosny. Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, zrobienie I wypicie zielonego piwa to przyjemny sposób na uczczenie Dnia św. Patryka.

0 Komentarze
Tagi: ,
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*