LIFESTYLE

Jaką torbę wybrać na podróż?

Temat doboru torby do jakiej mamy się spakować na wyjazd nigdy nie jest łatwy. Wszystko tak naprawdę zależy od celu podróży, ilości dni, planowanych aktywności i naszych przyzwyczajeń. Widziałam już nie raz ludzi podróżujących z własną poduszką (do 5 gwiazdkowych hoteli) oraz dorosłych ludzi zabierających w podróż pluszowego misia, bez którego nie zasną (do małżeńskiego łoża). To wszystko może nam trochę utrudnić pakowanie, ale też decyduje o rodzaju wybieranej przez nas torby.

Wyjazd weekendowy

Jeżeli jest to wyjazd służbowy lub szkoleniowy to z pewnością wystarczy nam nawet sportowa torba – pomieści ubrania, przybory toaletowe, a nawet strój kąpielowy, który może się przydać kiedy najdzie nas ochota na skorzystanie z hotelowego basenu lub spa. Dobrze jest sprawdzić program wyjazdu, być może organizator zaplanował dodatkowe atrakcje.

W przypadku kiedy wyjazd ma charakter mocno oficjalny i potrzebny będzie garnitur prawdopodobnie i tak zabierzesz go w osobnym pokrowcu wraz z koszulą. Dzięki temu wszystkie pozostałe rzeczy zmieścisz w torbie, która zwykle jest dużo wygodniejsza na takich wyjazdach.

Wyjazd wakacyjny

Planując dłuższy wyjazd, na tydzień lub dwa, przede wszystkim sprawdźmy czy na miejscu będziemy mieli możliwość wygodnie uprać i wysuszyć rzeczy. Jeżeli nie to niestety będziemy zmuszeni spakować dużo więcej ubrań. Podróżując samolotem pamiętaj o sprawdzeniu jaki bagaż możesz zabrać ze sobą i dokładnym zmierzeniu posiadanej torby podróżnej.

Na tego typu wyjazd z pewnością bardziej odpowiednia będzie walizka, ale przyda się również torba, do której można spakować na przykład dodatkowe pary obuwia. Wielu mężczyzn bardzo chwali sobie również niewielką torbę, zawieszoną na ramieniu, w której można umieścić dokumenty, portfel czy telefon, tak aby mieć je zawsze przy sobie, a jednocześnie nie wypychać nimi kieszeni, co jest nieeleganckie i niewygodne.

W zależności od rodzaju wyjazdu i wybranego środka transportu może się okazać, że za każdym razem podróżujemy z innego rodzaju torbą, dlatego dobrze posiadać w domu porządny model torby sportowej oraz walizkę, koniecznie na kółkach. Dzięki temu będziemy mogli bez problemu spakować się odpowiednio do sytuacji.

0 Komentarze
Tagi: , ,
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*