HOBBY

Paintball – pomysł na integrację

Szukając pomysłu na wyjazd integracyjny czy wieczór kawalerski prędzej czy później napotkamy na ofertę gry w paintball. Jest to jedna z najczęściej pojawiających się propozycji, ale czy warto się skusić? Czy wspólna gra w paintball faktycznie może zintegrować grupę?

Na czym polega paintball

Rozgrywka, zwana też meczem, może przebiegać według różnych, ustalonych wcześniej, scenariuszy. Uczestnicy podzieleni są na dwie rywalizujące drużyny i ich zadaniem jest zdobycie flagi przeciwnika, osiągnięcie wyznaczonego wcześniej punktu albo wyeliminowanie wszystkich członków drużyny przeciwnej. Mecz może skończyć się w ustalonym czasie lub po spełnieniu scenariusza.

Każdy z zawodników wyposażony jest w marker, czyli urządzenie przypominające broń automatyczną, który wyrzuca kulki wypełnione farbą, a także w specjalny strój i elementy ochronne np. specjalną maskę. Trafienie uczestnika automatycznie eliminuje go z gry.

Mecz można rozgrywać w zamkniętej hali lub na świeżym powietrzu np. w lesie lub na specjalnie przystosowanym terenie, wyposażonym w dodatkowe punkty orientacyjne czy przeszkody.

Integracja na polu bitwy

Paintball, jako gra zespołowa, integruje przede wszystkim członków jednej drużyny. Zmusza też do rozdzielania zadań, wyboru lidera i innych zachowań społecznych, które mogą potem przełożyć się na wspólna pracę.

Gra może służyć wzmaganiu rywalizacji pomiędzy zespołami np. dział sprzedaży kontra dział marketingu, albo wręcz odwrotnie, dzięki wymieszaniu w drużynach pracowników różnych działów, możemy pozwolić im na wzajemne poznanie się w trudnych sytuacjach.

Nie grając w paintball regularnie, ale jedynie w celach rekreacyjnych, mecz stanowi często jedynie część większej integracji. Po wygranej bitwie obie drużyny wspólnie zasiadają do ogniska, spędzają razem czas i wspólnie analizują przebieg rozgrywki. Ma to na celu zacieśnienie więzi w zespole i tworzenie wspólnych przeżyć.

Paintball jest grą o prostych zasadach, posiada elementy rywalizacji, ale może też służyć integracji wszystkich uczestników. Osoby pracujące w większych firmach z pewnością miały już okazję poznać grę na własnej skórze (dosłownie i w przenośni). Mieliście już okazję zagrać? A może złapaliście bakcyla i grywacie teraz ze znajomymi?

0 Komentarze
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*