LIFESTYLE

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Uczą się tego już małe dzieci w przedszkolu, zadziwiające więc jak często zapominamy o tym jako dorośli i próbujemy zastąpić je wypijaną w przelocie kawą. Prawdziwe, porządne śniadanie może zagwarantować każdemu mężczyźnie nie tylko dobre samopoczucie na cały dzień, ale też odpowiednią dawkę energii i siłę na sprostanie wszystkim czekającym go wyzwaniom. Co więc najlepiej zaserwować sobie z rana?

Jajecznica

Podstawa, którą może przygotować każdy facet. Z kiełbasą, boczkiem, cebulą lub szczypiorkiem. Jest wiele możliwości. Mogą to też być jajka w innej postaci – na miękko, na grzance, wbite w tosta czy modne ostatnio jajko na chmurce. Aby je zrobić trzeba oddzielić żółtko od białka. Białka ubijamy lekko i mieszamy z garścią startego sera. Wykładamy łyżką na papier do pieczenia, w środku robiąc zagłębienie, do którego trafia żółtko. Wstawiamy na 3 minuty do mocno rozgrzanego piekarnika i delektujemy się pysznym, ale niebanalnym śniadaniem.

Tosty

Co prawda kanapki nie są najlepszym śniadaniem na świecie. Pod względem zawartości składników odżywczych przebijają je wspomniane wyżej jajka. Ale jeżeli lubicie jeść chleb na śniadanie to o wiele lepsze od zwykłej kanapki będą chrupiące tosty. Jeżeli dysponujesz opiekaczem do kanapek wystarczy, że pomiędzy kromki chleba włożysz ulubione dodatki – ser, szynka, salami. Nie zapominaj też o warzywach – plasterek pomidora, trochę papryki lub pieczarek podkręci smak. Do tego koniecznie szczypiorek lub zielona cebulka, żeby przemycić chociaż trochę witamin.

Owsianka

Tak, prawdziwy mężczyzna je na śniadanie owsiankę. Nie żadne płatki dla dzieci z mlekiem tylko normalną owsiankę, ponieważ wie, że jest zdrowa i da mu siłę na cały dzień, nawet jeżeli planuje po pracy iść na trening (oczywiście to nie może być mimo wszystko jedyny posiłek w ciągu dnia!). Owsiankę można przygotować sobie już wieczorem, zalewając płatki w miseczce. Do tego wrzucamy orzechy, suszone morele, rodzynki lub żurawinę. Rano dodajemy świeże owoce dla smaku i w kilka chwil mamy pyszne i pożywne śniadanie.

A wasze ulubione śniadanie? Wybieracie coś zdrowego czy jakieś smaki dzieciństwa? Pamiętajcie, że prawdziwy mężczyzna nie czeka aż żona zrobi mu śniadanie, ale robi je sam i podaje je jej do łóżka.

1 Komentarze

Komentarze 1

  1. Monika
    12 października 2018 at 8:54 pm

    Jestem kobietą, ale również uważam, że śniadanie to podstawa! I również uwielbiam jajecznicę i owsiankę! mogłabym to jeść na przemian co dwa dni 😉

Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*