LIFESTYLE

Kryzys wieku średniego dopada każdego i jest to jak najbardziej naturalne zjawisko. Zwykle umiejscawia się je pomiędzy 40 a 50 rokiem życia, a najczęściej opisywanym objawem jest „chęć bycia znowu młodym”. Niestety młodszy nikt nie będzie, ale nie oznacza to od razu, że musisz kupować drogi samochód i znaleźć sobie kochankę. Jak więc poradzić sobie z kryzysem wieku średniego?

Małe podsumowania i nowe cele

Jeżeli uważasz, że lepsze pół życia masz już za sobą to może pokusisz się o jego podsumowanie. Weź kartę i wypisz na niej to co Ci się udało, z czego jesteś dumny. Sam zobaczysz ile nazbiera się punktów – wakacje życia, awans w pracy, fajna rodzina – tylko od Ciebie zależy co tam umieścisz. Po drugiej stronie kartki nie wymieniamy słabości, ale wyznaczamy sobie nowe cele, na drugie pół życia. Z posiadaną wiedzą i doświadczeniem to wcale nie musi być gorsze pół.

Drobne przyjemności

Tak naprawdę drobne przyjemności to coś co człowiek powinien sobie sprawiać przez całe życie, a nie z okazji kryzysu wieku średniego. Ale skoro już jest okazja to możesz zafundować sobie zajęcia na strzelnicy, wypad z kolegami na Islandię czy godzinną przejażdżkę Ferrari. Znajdź po prostu coś o czym zawsze marzyłeś, co pozwoli Ci się spełnić, a może też pochwalić przed kolegami.

Rodzina

Prawdopodobnie u wielu znalazła się w kolumnie „rzeczy, które mi się udały”, a skoro tak to korzystaj z tego. Zaproś żonę na randkę do nieznanej restauracji, do kina i na wieczorny spacer po mieście. Wyciągnij syna czy córkę na wspólne kręgle, spędzajcie ze sobą czas bez ciągłych pytań o szkołę czy obiad. Niech wspólne chwile będą tym razem czystą rozrywką.

Jeżeli dopadł Cię kryzys nie zaszkodzi wypróbować wszystkie wyżej opisane opcje, w końcu żadne z nich się nie wykluczają. Stosowanie się do nich nie zaszkodzi też w przypadku kiedy uważasz, że żaden kryzys Cię nie dotyczy. Jeśli nic nie pomaga to nie popadaj w rozpacz, ale poszukaj profesjonalnej pomocy psychologa, czasami takie rozwiązanie jest niezbędne.

0 Komentarze
Tagi: ,
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*