HOBBY

Offroad, czyli wychodzimy poza drogę. Każdy fan motoryzacji chciałby choć raz przejechać się nieutwardzoną trasą siedząc w kabinie samochodu terenowego z prawdziwego zdarzenia, a może nawet monster trucka. Dzikie tereny, zew przygody, dreszczyk emocji, napęd 4×4 i dużo błota. Czego chcieć więcej od dobrej wyprawy?

Pierwsze kroki

Jeżeli chcesz sprawdzić jak to jest nie trzeba od razu wydawać pieniędzy na przygotowania i samochód. Dostępne jest wiele miejsc gdzie można zakupić pojedyncza przejażdżkę wybranym samochodem i na chwilę zostać mistrzem offroadu. Warto sprawdzić się kilkukrotnie na różnego typu wyprawach, ponieważ offroad ma wiele różnych odmian – od terenów leśnych po błota i bezdroża, czy wyścigi na czas. Zanim poczynisz większe inwestycje warto sprawdzić co jest dla Ciebie najlepsze.

Samochód na offroad

Co jednak kiedy okaże się, że to jest właśnie Twój żywioł i chcesz jeździć tak codziennie, ewentualnie co weekend? W takim przypadku czeka Cię przede wszystkim zakup przystosowanego auta lub samochodu, który przystosujesz we własnym zakresie, jeżeli mechanika nie jest Ci obca. To podstawa, ponieważ jazda nie swoim samochodem nie ma najmniejszego sensu, a poza tym jak wiadomo, kobiety i samochodu się nie pożycza. Wielu doświadczonych kierowców jeździ Nissanem Patrol, Jeepem czy Land Roverem Discovery. Samochód oczywiście nie musi być nowy, więc jeżeli zdecydujesz się na zakup z drugiej ręki to przygotuj się na wydanie ok. 40 tysięcy złotych. Nie jest to więc żadna kosmiczna cena. Zwolennicy nowych aut wydają sumę trzykrotnie większą.

Pozostałe koszty

Oczywiście samo utrzymanie, tak jak każdego innego samochodu, również kosztuje. Możemy wliczyć tutaj ubezpieczenie i koszty paliwa, a do tego należy z góry przyjąć, że możemy mieć sporo napraw i różnego rodzaju uszkodzeń. Do tego doliczyć należy koszt wjazdu na legalne trasy offroadowejednorazowo jest to wydatek ok. 100 zł oraz składkę za przynależność do wybranego klubu – ok. 300-500 zł na rok. Warto zapłacić za możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju imprezach czy po prostu możliwość lepszego poznania całego środowiska. Może się okazać, że to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i zawarcie nowych znajomości.

1 Komentarze

Komentarze 1

  1. Magdalena
    8 kwietnia 2018 at 8:14 pm

    Fajna sprawa dla fanów motoryzacji 😉

Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*