HOBBY

Każdy człowiek, już od czasów niesławnych prób Ikara, chciałby dowiedzieć się jak to jest latać. Ale nie samolotem czy nawet szybowcem, ale tak naprawdę, kiedy sami unosimy się w przestworzach. Wymyślono więc skoki ze spadochronem, motolotnie czy wingsuiting, czyli lot w kostiumie przypominającym latającą wiewiórkę. Mimo wszystko jednak nie każdy z nas jest na tyle odważny, żeby spróbować powyższych sportów, niewielu też będzie miało możliwość wypróbować latanie i stan nieważkości podczas prób w NASA. A co gdyby można było poczuć jak to jest tak naprawdę latać, ale praktycznie nie odrywając się od ziemi?

Na czym polega indoor skydiving

Indoor skydiving to symulacja lotu ze spadochronem lub inaczej symulacja swobodnego spadania. Korzystamy z tunelu aerodynamicznego, w którym pęd powietrza o prędkości 300 km/h zostaje skierowany w górę, tak aby unosić nas w powietrzu. Dzięki zasadom względności ruchu, których nie będziemy w tym miejscu tłumaczyć, mamy wrażenie, że powietrze jest nieruchome, a porusza się sam obiekt, czyli w tym przypadku my.

Ciekawostką jest fakt, że w dyscyplinie indoor skydivingu od kilku lat odbywają się mistrzostwa świata, a na ostatnich, w 2017 roku, pierwsze miejsce w kategorii freestyle zajęła reprezentantka Polski.

Gdzie latać i ile to kosztuje

Polatać można w większych miastach Polski, takich jak Warszawa czy Katowice. Cena zależy od wybranego pakietu. Przykładowy starterpack dla początkującej osoby kosztuje ok. 250-300 zł. Znajdziemy w nim dwa loty po 1,5 minuty, opiekę instruktora, koszt wypożyczenia kombinezonu, a nawet certyfikat i pamiątkowe nagranie z lotu. Indoor skydiving stał się ostatnio całkiem popularną rozrywką i często można spotkać taką ofertę na portalach z prezentami w formie voucherów na wybrane rozrywki.

Indoor skydiving może być niezłą frajdą dla całej rodziny, prezentem na rocznicę ślubu czy osiemnaste urodziny. Zapewnia sporą dawkę adrenaliny i dobrą zabawę, a zarazem jesteśmy zupełnie bezpieczni pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Może być to też sposób na próbę generalną przed prawdziwym skokiem ze spadochronem. To jak, macie ochotę trochę polatać?

0 Komentarze
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*