SPORT

Pierwsze wyjście na siłownię czy do klubu fitness to często stresujące przeżycie, nie wiadomo czy poradzimy sobie z ćwiczeniami i nie padniemy ze zmęczenia. Sprawdź więc co zabrać ze sobą, aby być przygotowanym na wiele różnych ewentualności.

Strój do ćwiczeń

Absolutna podstawa, czyli koszulka i sportowe spodnie, najlepiej dopasowane do ćwiczeń, które mamy zamiar wykonywać np. do indoor cyclingu nie ubieramy spodni z szerokimi nogawkami, które mogą nam się plątać podczas kręcenia pedałami. Ważne, aby strój był przewiewny i pozwalał nam na spokojne wykonywanie ćwiczeń. Do tego nie ograniczająca ruchów bielizna oraz sportowe buty, w których nie doznamy kontuzji podczas ćwiczeń. Jeżeli masz długie włosy nie zapomnij o opasce i gumce do włosów, nie ma nic bardziej denerwującego niż ciągłe odgarnianie włosów z czoła.

Woda mineralna

Butelka z wodą to podstawa, w końcu podczas ćwiczeń stracimy sporo płynów. Do niej można też zabrać napoje izotoniczne, które uzupełnią utracone składniki oraz batony energetyczne, szczególnie, że zaraz po ćwiczeniach będziemy odczuwać spory głód.

Przybory do ćwiczeń

W zależności od zajęć, na które uczęszczamy i naszego zaawansowania możemy zaopatrzyć się we frotki do ocierania potu, rękawiczki wzmacniające nasz chwyt na siłowni, rakietę i piłki do squasha, pulsometry i inne urządzenia. Warto też zabrać dodatkowy ręcznik, który będziemy mogli zabrać ze sobą na salę.

Kosmetyki

Jeżeli bierzesz prysznic od razu po siłowni zabierz ze sobą żel pod prysznic i szampon do włosów oraz antyperspirant. W innym przypadku mogą przydać się nawilżane chusteczki. Kobiety dodatkowo mogą zabrać kosmetyki do makijażu czy bibułki matujące.

Ręcznik i klapki kąpielowe

Oprócz ręcznika, który zabierzesz ze sobą na salę ćwiczeń do torby spakuj ręcznik do wysuszenia się po prysznicu i ewentualnie drugi do wysuszenia włosów. Siłownie mają na wyposażeniu suszarki do włosów, ale jeżeli nie są dla Ciebie wystarczające możesz zabrać swoją. Do tego świeża bielizna do założenia po kąpieli. Obowiązkowo spakuj klapki, staramy się nigdzie nie chodzić boso – ani pod prysznic, ani do szatni.

Odtwarzacz muzyki

Nic tak nie umila ćwiczeń jak słuchanie ulubionej muzyki. Najlepiej zapisz sobie jakąś energetyczną playlistę. W sklepach znajdziesz wiele słuchawek, klipsów i specjalnych uchwytów na telefon lub odtwarzacz stworzonych z myślą o sportowcach. Oczywiście na zajęciach grupowych odtwarzacz nie będzie nam potrzebny.

I najważniejsza rada: zawsze pamiętaj o rozpakowaniu torby od razu po powrocie z siłowni. Co jeszcze dodalibyście do powyższej listy? Czy zawsze macie ze sobą wszystkie rzeczy z powyższej listy?

1 Komentarze
Tagi: ,

Komentarze 1

  1. Ola in the kitchen
    22 kwietnia 2018 at 8:39 pm

    Wygodny strój i buty to podstawa 🙂

Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*