ZDROWIE I URODA

Zielona kawa to ziarna zwykłej kawy (zależnie od wybranego przez nas gatunku może to być robusta, arabika lub ich mieszanka), które nie zostały poddane procesowi palenia po zerwaniu ich z krzaków. Dzięki temu, że zawierają one kwas chlorogeniczny (który tracą pod wpływem palenia) oraz kofeinę, ich wspólna reakcja powoduje zdrowotne działanie zielonej kawy.

Zalety picia zielonej kawy

Główne korzyści z picia zielonej kawy są bardzo podobne do zalet picia zielonej herbaty, a według niektórych posiadają one nawet podobny smak. Tak więc zielona kawa może działać odchudzająco, pobudzająco, zwiększać odporność organizmu,obniżać poziom cukru we krwi, a także posiada właściwości antyrakowe, a nawet chroni przed próchnicą.

Najwięcej ludzi decyduje się na jej picie ze względu na działanie odchudzające, przyspieszające spalanie tłuszczu, redukujące cellulit i neutralizujące wolne rodniki.

Szkodliwość zielonej kawy

Nie ma wielu przeciwwskazań do picia zielonej kawy. Z powodu zawartości kofeiny nie można przesadzać z jej ilością, szczególnie przez ludzi z nadciśnieniem oraz kobiety w ciąży. Zielona kawa obniża też poziom cukru we krwi, dlatego cukrzycy powinni uważać na jej łączenie z lekami, ponieważ może to spowodować zbytni spadek glukozy.

Jak pić zieloną kawę

Zieloną kawę możemy kupić w postaci kapsułek albo jako ziarna przeznaczone do sporządzania naparu. Ziarna mielimy w młynku i zaparzamy wrzątkiem. Dla wzmocnienia kawowego smaku można wymieszać ją z normalną, paloną kawą. Zalecana dawka to dwie filiżanki dziennie. Kawę można doprawić według własnych upodobań – miodem, cynamonem czy kardamonem. Jeżeli pijemy ją ze względu na właściwości odchudzające to oczywiście unikamy słodzenia cukrem.

Picie zielonej kawy to jeden z ostatnich trendów wśród żywności funkcyjnej. Jak wiele innych ta moda też pewnie przeminie, ale nie ma powodu,dla którego nie mielibyśmy wypróbować niesamowitych efektów, jakie daje zielona kawa.Niema co prawda dokładnych badań potwierdzających jej zdrowotne, a szczególnie odchudzające działanie, ale jej picie nie powinno nam zaszkodzić i może być miłą odmianą od zwykłej kawy.

1 Komentarze
Tagi: ,

Komentarze 1

  1. Ania
    10 kwietnia 2018 at 7:52 pm

    Ja jeszcze nie piłam zielonej kawy 😀

Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*