ZWIĄZKI

5 naturalnych afrodyzjaków

Afrodyzjaki, czyli prezenty bogini Afrodyty dla zwykłych śmiertelników, które zapewnić im mają powodzenie w miłości, a które kupić mogą w każdym supermarkecie. Zwiększają potencję, podkręcają libido, rozpalają wszystkie zmysły swoim smakiem, dotykiem, zapachem, sposobem w jaki wkładasz je do ust. Który z nich chcesz wypróbować?

Owoce morza

Najbardziej znanym afrodyzjakiem wśród owoców morza są oczywiście ostrygi. Swoje działanie zawdzięczają wysokiej zawartości cynku, żelaza, potasu i magnezu, dzięki czemu podnoszą poziom testosteronu. Dla wzmocnienia efektu możemy podaćostrygi, krewetki i inne skorupiaki. Nie bez znaczenia jest tu też sposób ich jedzenia, zwykle przy użyciu rąk, nie wspominając już o wysysaniu zawartości ostryg.

Gałka muszkatołowa

Mało znany afrodyzjak, ukryty niewinnie w kuchennej szafce i dosyć rzadko używany, mimo że już w dawnych czasach nazywany był „przyprawą kochanków”. Trzeba jednak uważać z jego stosowaniem, ponieważ w dużych ilościach działa jak narkotyk.Wśród przypraw za substancje wzmagające libido uchodzą również kardamon, wanilia i goździki.

Czekolada

Czekolada dla wielu stanowi afrodyzjak już w momencie otrzymywania pudełka czekoladek – mowa tu oczywiście głównie o kobietach. Tak naprawdę jednak czekolada, a dokładnie zawarte w niej kakao, poprawia nasze samopoczucie i powoduje zwiększoną produkcję dopaminy – hormonu, który uwalnia się w naszym ciele również podczas orgazmu.

Arbuz

Naukowcy odkryli, że związki zawarte w arbuzie działają na mężczyzn dokładnie tak samo jak niebieska tabletka, a jak wiadomo arbuz możemy zażywać bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej wspomóc swoje libido owocami do sałatki dodaj też banana, truskawki i brzoskwinie, a całość dopraw najlepiej miodem, cynamonem i wspomnianą wcześniej czekoladą.

Orzechy

Najlepsze będą orzechy brazylijskie lub migdały. Zapewnią odpowiednią dawkę selenu i magnezu, niezbędnego zwłaszcza mężczyznom. Do tego migdały w wielu krajach uważane są za symbol płodności.

Afrodyzjaki to całkiem spora grupa produktów, które wbrew pozorom często posiadamy we własnej kuchni. Ułożenie z nich menu na romantyczną kolację nie powinno sprawić żadnej trudności. Jakie przepisy wypróbowaliście ostatnio i czy przyniosły one pożądany efekt w sypialni?

0 Komentarze
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*